Dzisiaj 19 maja 2024
8oC

Projekt "SOLARY" w Rejowcu Fabrycznym - aktualnosci

RPO - logotypy


16.06.2020

Szanowni Państwo , pięcioletni okres gwarancji usunięcia wad i usterek instalacji solarnych instalowanych w 2015 roku zakończył się z dniem 06 maja 2020 roku. Zgodnie z umową gwarancyjną Wykonawca zakończył serwisowanie instalacji wymianą glikolu  we wszystkich instalacjach.

Na gwarancji producentów, za pośrednictwem Wykonawcy, pozostają tylko zasobniki ciepłej wody i panele solarne. Gwarancja dla tych urządzeń trwa do 22.05.2025 roku.

W związku z powyższym informujemy że zablokowana została możliwość zgłaszania usterek do serwisu Wykonawcy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego ?Solary 2015? na stronie internetowej Miasta.

Decyzja o wyborze serwisanta do dalszej obsługi instalacji należy do Właściciela instalacji. Jedną z możliwości jest Firma Serwis Solarny ? tel. 577 623 727.

31.03.2015 r.

Szanowni Państwo !!!

W końcowym stadium realizacji są instalacje indywidualne na budynkach mieszkalnych osób fizycznych. Z harmonogramu wynika że przed Świętami Wielkiej Nocy wszyscy uczestniczy projektu będą korzystać z wody podgrzewanej (czasami wstępnie ? w zależności od pogody) przez słońce.

Równocześnie prowadzone są przez naszego inspektora nadzoru z udziałem Wykonawcy odbiory wewnętrzne. Aktualnie Wykonawca instaluje zestawy na budynkach publicznych i działalności gospodarczej.

Trwa także ustawianie rusztów pod kolektory na dachu kotłowni i podłączanie solarnego zasobnika ciepłej wody użytkowej do istniejącego układu grzewczego kotłowni gazowej. (zobacz zdjęcia w dziale fotogaleria.)

Dzięki sprawności organizacyjnej Wykonawcy - ANTINUS Sp. z o.o ze Skierniewic inwestycja będzie zakończona na miesiąc przed terminem.

Informujemy uczestników projektu że od 10 kwietnia rozpocznie się drugi etap odbioru tzw. odbiór końcowy, wtedy będą przekazane użytkownikom projekty indywidualne, instrukcje użytkowania i zasady gwarancji.

Inwestycja współfinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 , oś VI środowisko i czysta energia


20.02.2015 r.

Informacja dla uczestników projektu ?Wykorzystanie bezemisyjnych źródeł energii odnawialnej do podgrzewania wody w Rejowcu Fabrycznym?

Szanowni Państwo - uczestnicy projektu ?SOLARY? 


W związku z zaplanowanym przez Wykonawcę rozpoczęciem montażu instalacji solarnych (od początku marca br.) zapraszamy na zebranie uczestników projektu, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2015 roku o godz. 17.00 w ?Starej Kotłowni? w Rejowcu Fabrycznym.

Agenda zebrania:

  • Omówienie wyników prac projektowych

  • Zasady udzielania uczestnikom projektu dotacji celowej

  • ?Aneksowanie? umów udziału w projekcie

  • Przekazanie w użyczenie części budynku16.01.2015

Komunikat  dla uczestników projektu ?Instalacje Solarne?
 

Informujemy że od dnia  20 stycznia br rozpoczyna pracę zespół projektantów instalacji indywidualnych w składzie: 

1. Pani Dorota Kolwińska
2. Pan Adrian Piecuch
3. Pan Karol Grzybkowski

Projektanci legitymują się imiennymi upoważnieniami podpisanymi przez Burmistrza Miasta i wyposażeni są w  dalmierze i lokalizatory GPS, pracują z właścicielami nieruchomości w godzinach od 8,00 do 18,00.
Uzgodnienia  telefoniczne  projektantów  w sprawach  terminu  wykonania inwentaryzacji budynku   będą  prowadzone w godzinach od 19,00 do 21,00.
 
Projektanci:
- nie pobierają od Państwa żadnych opłat,
- nie podpisują umów,
- jedynym dokumentem który wymagał będzie Państwa podpisu jest  protokół uzgodnienia projektu , według załączonego wzoru.
 
W celu usprawnienia i ułatwienia  prac  prosimy Państwa o:
- umieszczenie w miejscu widocznym ( np. na ogrodzeniu ) tabliczki (lub kartki ) z numerem nieruchomości, jeżeli jest on niewidoczny z ulicy,
- przygotowanie (uprzątnięcie ) wejścia na strych i do kotłowni w budynku,
- obecność podczas inwentaryzacji dorosłej osoby uprawnionej do podejmowania decyzji.

 W imieniu zespołu projektantów uprzejmie prosimy by w dniu wizyty wolno biegające w obejściu czworonogi zostały zamknięte w kojcach.
 
Prace  związane z inwentaryzacją budynków potrwają  około 10 dni.

 
Z poważaniem
Koordynator Projektu
Anna Szokaluk

Wzór protokołu uzgodnień do pobrania tutaj


  

15.01.2015

Instalacje solarne  w Rejowcu Fabrycznym ? rusza wdrażanie projektu

 
    W drugim przetargu nieograniczonym na projektowanie i montaż instalacji solarnych uczestniczyło 4 oferentów. Najkorzystniejszą ofertę złożyła  Spółka z o.o ANTINUS ze Skierniewic.
Zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym zaoferowała wykonanie zamówienia z użyciem kolektorów próżniowych firmy Viessmann, typ: Vitosol  200T  za kwotę 3.075.160,00 zł brutto
w terminie  czterech miesięcy od podpisania umowy.
 
    Umowa na wykonanie inwestycji  została podpisana przez Burmistrza Miasta i Prezesa Spółki  ANTINUS  w dniu 8 stycznia 2015r w Rejowcu Fabrycznym. Zgodnie z przyjętym harmonogramem od 20 stycznia br. rozpocznie się inwentaryzacja budynków prywatnychi projektowanie instalacji indywidualnych.
                 
   Projektanci  będą telefonicznie uzgadniać z właścicielami budynków terminy wizyt.
Informujemy właścicieli nieruchomości u których wykonywane będą instalacje, że każdy z pracowników firmy, uprawniony do kontaktów w sprawie projektu a potem montażu instalacji, będzie wyposażony w pisemne upoważnienie  Burmistrza  do wstępu na nieruchomość.
 
  Jesteśmy przekonani że zapewni to sprawną i bezkonfliktową  realizację poszczególnych etapów inwestycji.
Wątpliwości lub uwagi  można zgłaszać do P. Anny Szokaluk- Koordynatora Projektu tel. 82 566 32 92 lub e-mail   a n n a s (at) r e j o w i e c .p l
 
Projekt będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Działanie 6.2 ?energia przyjazna środowisku.

Na skróty

Aktualności

Z prac samorządu

II sesja Rady Miasta

czytaj więcej
16.05.2024
Aktualności

Obowiązkowa rejestracja producentów...

czytaj więcej
15.05.2024
Aktualności

28 maja - Bezpłatne Badanie Wzroku

czytaj więcej
15.05.2024
Aktualności

Ogłoszenie otwartego naboru na członków Komitetu Rewitalizacji Miasta Rejowiec Fabryczny

czytaj więcej
13.05.2024